19Кві
2017
Коментування вимкнено
3aa_gettyimages_468201190

7 оригінальних думок про виховання школярів😊😊😊

1 За якими критеріями зрозуміти, чи готовий 6-річна дитина до школи?

У нас є так звані Зуми (знання, вміння, навички). Наприклад, дитина в другій чверті першого класу повинен читати 120 знаків в хвилину, відповідати на питання про прочитане і так далі. Михайло, крім 10 років роботи в школі, був також на екскурсіях в двох школах – в ізраїльській і в англійській. У них початкова школа триває 6 років, а не 4 роки. І їм абсолютно начхати, хто на якому рівні розвитку. Там є діти, які у 2 класі знають програму 6 класу, а є ті, хто в 5 класі не знає програму 1 класу. Вони вважають, що це особливості вікового розвитку, і не вважають це проблемою. Наприклад, для хлопчика ж головне, щоб він був рослий і здоровий. Це все, що від нього вимагається. Тому що якщо він буде невеликий, йому просто накостилять вже 1 вересня. Михайло як психолог каже, що для хлопчика дійсно важливу роль відіграє фізичний розвиток, а не соціальне, психологічне, розумовий і так далі. Якщо він може дати відсіч однокласникам, хай іде в школу.

2 Як вести себе з 7-річною дитиною, для якого не існує авторитетів?

По-перше, його можна покарати. Авторитетів-то немає у дитини, а цінності, напевно, є. Щоб зрозуміти, що з дитиною – відсутність авторитетів або проблема з комунікацією, – потрібно попросити його на листку паперу намалювати людини. Якщо ви бачите, що на малюнку відсутні вуха, рот, очі, пальці рук або що-небудь з цього спектру, наприклад, вуха, то дитина реально вас не чує. Ось так прямо треба це і приймати. Він за своїм розвитком (7 років) з точки зору комунікації ще молодше. І справа не в тому, що для нього немає авторитетів, а в тому, що він не сприймає інформацію. Це нормально. Михайло не бачить в цьому великої проблеми, щоб спеціально звертатися до фахівця.

3 Якщо дитина (12 років) не хоче займатися спортом, як зрозуміти, в який момент потрібно прислухатися до його бажанням, а в якій – настояти на своєму?

Змушувати взагалі не потрібно ніколи. Зараз потрібно все відпустити і взагалі нікуди не водити дитину. Якщо через якийсь час дитина виявив бажання, а ви керуєте його і платите за нього гроші, то так прямо йому і скажіть: “Що значить” хочу “чи” не хочу “? Давай так домовимося: якщо ти ходиш місяць-два, то ми продовжуємо. Як тільки сказав “не хочу”, далі не робимо нічого “. Тоді дитина хоч якусь відповідальність буде мати. За дитячої психології, в 12 років вже формується коло інтересів. Йому не 5 років і не 8. Але через те, що його змушують, він продовжує вести себе як 5-річний. Тому що він не розуміє, що він хоче, адже з самого початку йому це нав’язали. Дайте дитині можливість самому вибрати, не тисніть на нього. І тільки після цього не те що закликайте до відповідальності, а просто умова поставте: або дитина займається, або ця тема буде закрита.

4 Наскільки важливо безумовно приймати все те, що розповідає дитина?

Якщо дитина бреше, то у нього є для цього підстави. Він так себе відчуває, і це вже правда. Якщо якоїсь події, про який дитина розповідає, не було, але він так говорить, у нього є на те причина. У цьому сенсі доведеться йому довіряти. Щоб у вас з дитиною були довірчі відносини, потрібно мати на увазі наступне. По-перше, потрібно закрити свій рот. Потрібно дати можливість дитині говорити стільки, скільки він хоче. При цьому не вставляти репліки типу “А ти як думав?”, “Ми ж тобі казали”. Ви повинні просто мовчки слухати, що дитина говорить. Якщо ви весь час перебиває і розповідаєте, що про це думаєте, коли вас не питають, на цьому все замикається. Отже, по-перше, вам потрібно набратися терпіння, закрити рот і послухати, що дитина говорить. По-друге, це найскладніше: продовжувати рот не відкривати до тих пір, поки він вас не питає.

5 Як впливати на 10-річну дівчинку, яка схильна до повноти?

Якщо лікар не знайшов ніяких гормональних порушень, то єдина причина її переїдання – нервовий стан, яке вона заїдає. Якщо немає ожиріння і лікар не говорить сідати терміново на дієту, то нехай їсть на здоров’я. Сама ідея, що потрібно щось швидше робити, тому що ти виростеш страшної, це дорога до анорексії. Взагалі ніяк не акцентуйте увагу на їжі. Це не є проблемою з тієї причини, що у неї ще навіть місячні не почалися.

6 Як бути, якщо дитина агресивно реагує на те, що батьки у нього забирають телефон і видаляють гри?

Ну, по-перше, його вже потрібно вести до дитячого психолога, тому що це наркоманія почалася. На одному з телеканалів є програма “Кохана, ми вбиваємо дітей”. Там було не так давно показано, як мама забирає у 10-річну дитину ноутбук, а він б’ється і лається матом. І це вже наркоманія, а точніше лудомания – ігрова залежність. Є центри, де фахівці займаються з такими дітьми. Що ми повинні зробити? Треба жорстко забрати все гаджети, прибрати Wi-Fi з дому, перевести дитину на телефон Nokia 6200.

 7 Як себе вести, якщо за провини дитини батьків часто викликають в школу?

При будь-якому розкладі ви повинні спочатку взяти сторону своєї дитини, а потім розбиратися. Тільки так, а не навпаки. Також ви можете поставити дитині дуже жорстку умову, сказати: “Я тебе не чіпаю, і ти зроби так, щоб школа мене не чіпала”. Крім дитячих інтересів, є ж ще ваші батьківські інтереси. Виклики в школу вас напружують. Ви хочете, щоб дитина вас від цього зберіг. Він повинен розуміти, що якщо щось зробить – його чекають наслідки і маму викличуть до школи.